1 Mandalina Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

1 Mandalina Kaç Kalori?

1 Mandalina kaç kalori, mandalina kış aylarının vazgeçilmez meyvesidir. Bol miktarda C ve A vitamini bulunan mandalina ayrıca bol lifli bir meyvedir. Ayrıca bol tüketilen mandalina kış aylarında bizi hastalıklardan korur. Mandalinada bulunan folik asit vitamin açısından vücutta oldukça fayda sağlamaktadır. Folik asit ise hamile kalmak isteyen, anne adayların hamilelik öncesi gerekli olan ve kullanılması mecbur olan bir vitamin desteğidir.

1 mandalinada bulunan kalori ise şaşırtıcı bir durum olan miktar 50 kaloridir. Tüketilen mandalina ise kış aylarında yaklaşık olarak yenilen 3-5 adet yiyen kişiler ise bu durum karşısında 3 adet yenildiğinde ise 150 kalori sadece alınan mandalinadan alınan kalori miktarıdır.

Mandalina kilo aldırma açısından bakılırsa kilo aldırma özelliği olmayan bir meyvedir. Tabii ki bir gün içerisinde adet olarak çok fazla abartılarak, tüketilmez ise her gıdada olduğu gibi dikkat edilmelidir. Yapılan diyetlerde ise doktorların hastalarına verebildiği meyvelerden biridir. Vücudun ayrıca kolayca sindirebildiği bir meyve olan mandalina kış aylarında bolca pazarlarda ve marketlerde bulunabilen bir meyvedir. Sağlık bakımından ise oldukça birçok hastalığa iyi gelen mandalinanın yararlarını saymakla bitiremeyiz.

Mandalina hangi hastalıklardan bizleri korur?
  • Grip ve soğuk algınlığından korur.
  • Kolesterol hastalığına iyi geliyor.
  • Uyku problemi çeken insanlarda.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olur.
  • Vücuttaki kanı temizleme özelliğine sahiptir.
Mandalinanın yararları oldukça vücudu hastalıklardan koruyup, bizi kış aylarına güçlü hazır olmamızı sağlar. Ayrıca 1 mandalinanın yanı sıra yapılan diyetlerde ise ara öğünlerde, verilen mandalina adet sayısı olarak tok tutma özelliğine sahip olduğu için artırılabilir. Mandalinanın aromatik olan hoş bir kokuya sahip olması insanları etkiler. Bahçede sayısız olan mandalina ağaçları ise görsel olarak doğa ile birleşmesi muhteşem olarak adlandırılır. Diğer meyvelerden yenilen 1 adet meyve yerine ise 2 adet tüketilen mandalina oldukça tok tutarak acıkmamayı önler. Fakat 1 porsiyon mandalina 38 kaloriye sahip iken, 1 kilo mandalina ise 4500 kaloridir.

Tabii ki bu sayıda tüketilmemesini herkes bilir. Ayrıca bilindiği gibi mandalina turunçgiller grubuna giren bir meyvedir. Günlük yenmesi gereken adet sayısı ise 2 adettir. Ciddi anlamda ise ağır spor yapan kişilerin, bol tüketmesinde bir sakınca görülmez. Tadı ve lezzeti bakımından çok severek, tüketilen mandalinayı her yaş grubu ise severek tüketmektedir. Mandalinanın yemeklerden sonra tüketilmesi daha doğru ve ara öğünlerde alınması mümkündür. Sağlık bakımından düşünüldüğünde mandalinanın taze olarak tüketilmesi daha doğrudur. Çocuklarda ise iştah açma özelliğine sahiptir. Ayrıca akşam uykusuzluk çeken kişilerin 1 adet mandalina tüketmesi uyku problemini gidermektedir. Mandalinayı posası ile tüketmek istemeyen kişilerin, mandalina suyunu sıkarak tüketmeleri mümkündür.

1 Mandalina Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yeşil Mandalina Türleri ve Özellikleri

Yeşil Mandalina Türleri ve Özellikleri

Mandalina Fidanı Türleri ve Özellikleri

Mandalina Fidanı Türleri ve Özellikleri

Mandalina Aşısı Nasıl Yapılır?

Mandalina Aşısı Nasıl Yapılır?

Mandalina Kabuğu Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mandalina Kabuğu Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mandalina Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Mandalina Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?